Anime

Yra nenusakomai įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir socialinės padėties žmonių, kurie skaito komiksus bei žiūri animacinius filmukus. Jie save vadina anime subkultūros mėgėjais ir puoselėtojais. Anime - tai animacijos stilius, kilęs iš Japonijos. Būtent nuo jo dažnai ir prasideda domėjimasis tolimosios Japonijos kultūra. Žmonės buriasi į grupeles, dalinasi įspūdžiais apie matytus anime, skaitytas manga. Jie dainuoja karaoke, užsiima origami (popieriaus lankstymu) ir, žinoma valgo suši!

Anime - reiškia įpatingą japoniškos animacijos rūšį. Ankščiau ji vadinosi "manga eiga". Anime su tradiciniasi animaciniais filmais beveik nieko bendro neturi. Būtent todėl šis žanras tapo populiarus ne tik tarp vaikų, bet ir tarp suaugusiūjų. Kas yra anime ir kuo ji skiriasi nuo įprastos animacijos, nusakyti sunku. (Vienas šios subkultūros propaguotojas pajuokavo: "Aš nežijnau, kaip apibūdinti, kas yra anime, bet pamatęs - iš karto atpažįstu".) Jei nori atpažinti anime ar pabandyti piešti šio stiliaus kominkus, vadinamus manga, tau reikia žinoti, kad piešiamų žmonių ar šiaip kokių kitų gyvių akys turi būti didelės, neproporcingos veidui, o kojų ir rankų ilgis - liemeniui. Jų plaukai gali būti pačių įvairiausių spalvų ir formų (dažnai visai nepanašių į tikroviškus). Anime sutinkamas kelių žanrų, paprastai labiau būdingų vaidybiniams, t.y. neanimaciniams filmas - veiksmo, nuotykių, komedijos, dramos, viduramžių fantastikos, mokslinės fantastikos ar netgi siaubo. Būtent dėl žanrų įvairovės anime mėgstami ne tik vaikų, bet ir suaugusiūjų. Beje, net aštuoniašdešimt procentų anime yra skirta NE VAIKAMS!!! Daugiausia tai - paaugliams skirta animacija, o be vaikiškos jų dalies yra ir išskirtinai suaugusiems skirtų filmukų.

Kad ir kaip būtų keista, anime subkultūros atstovai turi ir savo priešininkų. Jie vadinami AMD (anime must die), o tai reiškia: "Anime turi mirti". Šie japoniškos animacijos priešininkai yra uolūs Walto Disney filmukų garbintojai. Jiems atrodo, kad anime yra grubūs, neskoningi ir smurtą sėjantys animaciniai filmai. Kad tai patvirtintų, AMD yra susibūrę į organizaciją, apie anime skleidžiančią įvairią neigiamą informaciją. Tuo tarpu anime gerbėjai į savo priešininkus žiūri gana abejingai, nes mano, kad kiekvienas žmogus pats pasirenka, ką žiūrėti. Išpopuliarinti anime taip, kad jis užgoštų, kitus stilius - ne jų tikslas. Jie tenori padaryti jį įprastą ir mėgiamą.

Anime gerbėjai turi ir dažnai nuo įprastinės besiskiriančią muziką. Tai- anime filmų garso takeliai. Japonijoje jie leidžiami atskirais kompaktiniais diskais ir muzikos topuose yra greta įprastinių dainų. Šioje tolimoje šalyje galima įsigyti specialios muzikos, skirtos manga komiksų skaitymui. Tai tampa tiesiog ritualu. Jei gyventum Japonijoje, tavo svajonių diena atrodytų maždaug taip: gryžti namo su nauju komiksu ir kompaktiniu disku, paleidi muziką, drimbi ant sofos ir pasineri į manga pasaulį. Kai popierinius lapus vartyti nusibosta, įsijungi televizorių, kuris rodo tavo mėgstamą anime... Anime gerbėjai visame pasaulyje klausosi ne tik anime muzikos. Tarp šios subkultūros atstovų labai populiarus yra J-pop ir J-rock stilius. Raidė "J" reiškia Japoniją, o šios šalies muzikantų atliekamas pop ar rock muzikos stilius skamba savitai, kitaip nei vakarietiškos šio stiliaus dainos. Japonų kalba yra labai melodinga ir mūsų ausiai ypač egzotiška. Jei nori pajusti Japonijos jaunimo gyvenimo skonį, būtinai paklausyk J-muzikos, paskaityk manga ir pažiūrėk animje. Gal net užsimanysi nusidažyti plaukus ryškiai rožine spalva ir įsigyti didžiulius "platforminius" batus?

Anime DUK

Anime istorija

Anime sąrašas su aprašymais

Geros dienos!