Vietinės Kainos

Pradėsim nuo valiutos kurso

Korėjoje naudojama valiuta vadinasi Won. Šių metų kursas bankuose 1$ = 960 won, praeitais metais buvo 1$ = 1 000 won.

Nakvynės kainos

Jei esi neišrankus ir tau nelabai rūpi patogumai,tai už nakvynę galima mokėti po 10 000 won per dieną ir tai yra pigiausiais variantas, jei neskaičiuoti nakvynės saunoje (taip taip, čia žmonės į sauną vaikšto ne tik maudytis bet ir nakvoti ir tai yra dažnas reiškinys, kartais saunoje galima ir vietų nakvynei negauti. Maudynės + nakvynė saunoje kainuoja 5 000 won). Deja nepatyrusiam žmogui surasti nakvynę už 10 000 won nėra lengva, todėl gali tekti apsistoti motelyje, kur už parą reikia mokėti nuo 20 000 won. Su moteliais čia jokios problemos nėra, jų yra ant kiekvieno kampo.

Maistas

Maistui reikėtu skirti atskira straipsnį, tačiau trumpai aprašysiu kaip ir kas. Jei esi neišrankus ir Tau nėra būtinas gražus interfeisas bei priekabus aptarnavimas galima gerai pavalgyti už 3 000 - 4 000 won. Na o jei eiti ne į mini valgyklėles (kuriu čia pilna) o į kavinukes/restoraniukus tai reikia pasiruošti mokėti nuo 5 000 won.

Brangiausias yra vakarietiškas maistas, pvz pica kainuoja nuo 15 000 won. Juodos duonos čia tiesiog nebūna. Sumuštiniams galima surasti baltos duonos, jį kainuos nuo 1 200 won. Korėjiečiai duoną dažniausiai valgo kaip desertą, todėl jį čia dažniausiai būna saldį. Litras pieno kainuoja nuo 1 400 won, varškės, grietinės, kefiro ir panašiu riebių pieno produktų galima net neieškoti, man atrodo, kad čia apie jų egzistavimą nenutuokia

Vaisiai yra brangus. Dažnai juos pardavinėja vienetais o ne kilogramais. Pvz. 2 obuoliai kainuoja 1 000 won., 6 bananai 2 000 won (bananai yra pigiausi), sauja trešnių kainuoja apie 20 000 won.

Ledus galima suvalgyti už 500 won, o šokoladukas kainos apie 700 won.

Kitos kainos

Kelionė iš Sokčo iki Seulo (apie 4 val.) man kainavo 16 000 won. Pravažiavimas metro kainuoja nuo 900 iki 1100 won (priklauso nuo atstumo).

Apibendrinimas

Trumpai sakant gyventi čia pakankamai brangu (jei pinigus uždirbi Lietuvoje). Pigiausiai gyvenant tenka išleisti po 20 000 won (virš 20$) per dieną. Na žinoma yra ir specialių atvejų, visur galima prasisukti pigiau (ką mes ir stengiamės padaryti :).

Šaltinis: wonhwado.lt

Geros dienos!