Kelias į Korėją

Kol kas man žinomi 2 keliai: ilgas ir trumpas, pigesnis ir brangesnis.

Trumpas bet brangesnis kelias

Tiesioginio reiso iš Vilniaus iki Seulo nėra, tenka skristi per kokį nors Europos ar Rusijos aerouostą. Pigiausias kelias yra skristi per Maskvą su Aeroflotu (jų buveinė Vilniuje randasi Pylimo gatvėje). Bilietas iki Seulo ir atgal kainuoja apie 2900 lt. Vizos nereikia. Išskristi tektų ryte apie 9h iš Vilniaus. Maskvoje lėktuvas būna apie 11 val., o ten Šeremetevo aerouoste tenka laukti visą dieną iki maždaug 21h. Iš Maskvos iki Seulo lėktuvas skrenda 8h. Taigi išskridus iš Vilniaus 9h Lietuvos laiku į Seulą patenki kitą dieną apie 11h Korėjos laiku.

Ekstremalus, ilgas, pigus kelias

Šiemet iki Korėjos nusigavau kitaip negu paprastai, panašu į tai, kad esu pirmas Lietuvis kuris taip nukeliavo iki Pietų Korėjos. Važiavau per visą Rusiją, o iš Vladivostoko keltas į Sokcho (Pietų Korėja). Važiuojant laiko juostos keičiasi labai dažnai, todėl pateikiu kas ir kaip, kad Jums lengviau būtų orientuotis.

Maskva: +1 nuo Vilniaus

Kazan: +1 nuo Vilniaus

Ekaterinburgas: +3 nuo Vilniaus

Omskas: +4 nuo Vilniaus

Novosibirskas: +5 nuo Vilniaus

Irkutskas: +6 nuo Vilniaus

Vladivostokas: +8 nuo Vilniaus

Seulas: +6 nuo Vilnius

Pabandysiu žingsnis po žingsnio aprašyti ką reikia padaryti ir kiek tai kainuoja.

1.Vizos užsakymas. Vizą mėnesiui į Rusiją padaroma per 1 savaitę ir tai kainuoja apie 200 lt. Aš dariausi vizą Vytenio g. 10, Vilnius. Svarbu, kad pasas galioti dar minimum pusmetį, jei ne, reikia pasirūpinti paso atnaujinimu. Laimei su mano pasu viskas buvo gerai.

2.Kelionė iki Maskvos. Iki Maskvos važiavau autobusu su Ecolines. Tai vienintelis tiesioginis kelias iki Maskvos iš Vilniaus. Autobuso maršrutas Vilnius-Kaunas-Rezekne-Maskva. Kainuoja apie 100lt. Iš Vilniaus išvykstama 11h ryte, o į Maskvą atvažiuojama 6h ryte (Maskvos laiku).

3.Kelionė iki Vladivostoko. Iki Vladivostoko geriausia nusikelti traukiniais. Kitokių kelių pats nebandžiau (gal kitais metais), todėl nieko apie tai papasakoti negalėsiu Į Maskva autobusas Jus atveš iki „Rižskii vokzal“. Iš ten reikia su metro reikia nuvažiuoti iki stotelės „Komsomol’skaja“. Čia Jums bus reikalingas „Jaroslavskii vokzal“, nes tik iš čia važiuoja tiesioginis traukinys iki Vladivostoko. Yra 2 traukiniai: N2 kuris kelionėje užtrunka 128 val. (virš 5 parų ) ir N240 kuris kelionėje užtrunka 160 val.(beveik 7 paros). Bilieto kainą iki Vladivostoko traukinyje N2 yra 8000 rublių (apie 800 lt, šitas traukinys turi tik kupe, todėl kainuoja brangiau), kitas traukinys turi būti pigiau, apie 500lt (čia „platskart“ bilietas). Nors yra 2 traukiniai pernelyg džiaugtis nereikia, vasaros laiku bilietų į tos pačios dienos traukinį gauti nepavyks. Reikia arba užsakyti iš anksto, arba teks palaukti 2 arba 3 dienas. Galima žinoma daryti kaip aš, važiuoti su persėdimais ir pokeliui aplankyti didelį kiekį Rusijos miestų. Jei norisi važiuoti tiesioginių traukiniu ir pasilikti Maskvoje ilgiau nei 3 dienas būtina užsiregistruoti. Registraciją trunka parą, todėl geriau į Maskvą atvažiuoti iki Ketvirtadienio, nes šeštadienį ir sekmadienį užsiregistruoti nepavyks. Kur kreiptis dėl registracijos man pasakė vaikinas iš kontoros kur užsakiau vizą. Beje, jei kišenė leidžia gyventi viešbutyje, dėl registracijos rūpintis neteks. Važiuodami traukiniu reikia nepamiršti pasirūpinti maistu kelionei. Traukinyje visada galima gauti karšto vandens, tačiau valgyti restorane yra labai brangu. Tiesa, galima maisto atsargas karts nuo karto papildyti. Maždaug 2 kartus per diena traukinys stovi stotelėse apie 25 min, čia pat parduoda viską kuo reikia kelionėje.

4.Keltas Vladivostokas-Sokčo. Šiaip keltas iš Vladivostoko į Sokčo vyksta tik kartą per savaitę, šeštadienį 10 val. (Vladivostoko laiku). Kaina yra 202$ į vieną pusę arba 343$ į 2 puses. Studentui 20% nuolaida. Tačiau tas pats keltas 3 kartus per savaitę išvyksta iš porto Zarubino (čia 5h autobusu iš Vladivostoko, bilietas kainuoja apie 40lt). Iš Zarubino keltas išvyksta pirmadienį, trečiadienį ir šeštadienį 18 val. (Vladivostoko laiku). Bilieto kaina 177$ į vieną pusę arba 300$ į 2 puses. Studentui 20% nuolaida. Į Sokčo keltas atplaukia 10 val. (Seulo laiku). Jei neturite maisto su savimi, galima bus paragauti Korėjietiško maisto už 5 000 won (porcija neribota). Dolerius į Wonus galima iškeisti tiesiai keltę, tačiau visų keisti iš karto nepatariu (kelto kursas buvo 1$ = 900 won, Seule kursas 1$ = 940 won), tačiau kažkiek pinigų autobusui iki Seulo turėti būtina.

5.Sokčo - Seulas. Sokčo yra labai gražus kurortinis miestas. Čia tikrai gražu, patariu pabūti ilgiau. Bet mūsų kelionės tikslas Seulas, todėl dabar apie kelionę iki Seulo. Yra 2 būdai. 1. Galima susitarti su taxi vairuotoju ir iki Seulo jus nuveš už 40 000 - 50 000 won (tai apie 125 - 155 lt). 2. Aš pasirinkau autobuso variantą. Tai kainavo 18 000 won (apie 55lt) ir trūko 4 val.

Mano kelionė atrodė taip: Vilnius-Maskva(autobusas), Maskva-Kazan-Ekaterenburgas-Omskas-Vladivostokas(traukiniai), Vladivostokas-Zarubino-Sokčo(keltas). Viskas trūko nuo birželio 30 d. iki Liepos 16 d. ir kainavo kartu su bilietais, maistu ir pastoge apie 1400 lt. Taigi į abi puses 2800 lt, tik 100 lt pigiau nei lėktuvas, užtat kiek nuotykių.

Paskaičiuokim dabar pigiausia variantą: 200 (viza) + 90 (autobusas iki Maskvos studentui), 500 (tiesioginis traukinio bilietas iki Vladivostoko) + 40 (biletas iki Zarubino) + 400 (kelto bilietas) + 55 (autobusas iki Seulo) = 1285 lt Maistas kainos apie 100lt, nors galima ir už 50 lt prasimaitinti traukinyje.

Mano verdiktas toks. Su 1400 lt iki Seulo tikrai nuvažiuosi. Aš sugebėjau aplankyti Maskvą, Kazan’, Omsk’ą, Ekaterinburge ir Vladivostoką. Traukinyje išbuvau apie 6 paras, dar savaitę užtruko Rusijos pažinimas. Dažnai naudojausi internetu (Rusijoje jis brangus), maitinausi geriau nei Lietuvoje ir tai man kainavo 1400 lt, manau labai norint įtilpčiau į 1000 lt mėnesiui, tačiau čia ne Europą, pigiau pragyventi būtų sunku Autostopas pavojingas ir sudėtingas, nemokamų valgyklų ir interneto nėra, dėdės kurie paveža, pinigų neduoda :(

Šaltinis: wonhwado.lt

Geros dienos!